تبلیغات

.::جم دانلود::.

رز صورتی - تمام آن چیزی كه می‌خواهید درباره كاپیتان استقلال بدانید

دانلود.سرگرمی.اخبارو....

تمام آن چیزی كه می‌خواهید درباره كاپیتان استقلال بدانید

نویسنده :ROZ SORATI
تاریخ:یازدهم آذر 90-12:40 ق.ظ

آهای فرهاد مجیدی...

 
تمام آن چیزی كه می‌خواهید درباره كاپیتان استقلال بدانید
آهای فرهاد مجیدی...
 
این روزها بین ستاره‌های كهكشانی استقلال، یك بازیكن بیشتر از بقیه قوت قلب هواداران آبی‌هاست و او هم كسی نیست جز فرهاد مجیدی؛ مهاجمی كه با ۳۵ سال سن همچنان سرحال و آماده نشان می‌دهد و با گل‌هایی كه برای استقلال وارد دروازه حریفان می‌كند، سكوهای آبی را بارها از جا كنده و نشان داده كه تمام‌شدنی نیست. مجیدی در لیگ یازدهم هم مانند فصل پیش ستاره استقلال است. او در چهار هفته‌ای كه از شروع فصل جدید گذشته با زدن سه گل بهترین گلزن استقلال بوده ‌ است. آمادگی بالای كاپیتان استقلال چشم كارلوس كرش را هم گرفته تا سرمربی پرتغالی با فاكتور گرفتن از سن فرهاد، در اندیشه دعوت از مجیدی به تیم ملی باشد، فرهاد هم با وجود خداحافظی از تیم ملی برای پوشیدن دوباره پیراهن ایران چراغ سبز نشان داده، هرچند او با پیراهن تیم ملی نتوانسته موفقیت‌های باشگاهی را تكرار كند، اما این بار هواداران استقلال امیدوارند كاپیتانشان زیر نظر كرش در تیم ملی هم همان مهاجم گلزن استقلال باشد و بتواند افتخارات باشگاهی‌اش را در عرصه ملی هم تكرار كند. این حكایت هفته‌های اخیر جوان تركه‌ای است كه فوتبالش را از جوانان كشاورز شروع كرد و حالا تبدیل به ستاره استقلال شده؛ مهاجمی كه استقلالی‌ها بدون او انگار چیزی كم دارند و همیشه حضور او در تركیب آبی‌ها به هواداران این اطمینان خاطر را می‌دهد كه نگران گلزنی نباشند و هر وقت بازی گره خورد می‌توانند امیدوار باشند كه مجیدی به راحتی می‌تواند آن را باز كند تا استقلال برنده از زمین بازی بیرون بیاید. او این هفته‌ها ستاره تیمی است كه می‌گویند با هجوم ستاره‌ها تبدیل به یك تیم كهكشانی شده، اما با این وجود باز هم این فرهاد مجیدی است كه قوت قلب سكوهای آبی است و موتور گلزنی‌اش انگار هیچ وقت نمی‌خواهد خاموش شود. 

استارت از جوانان كشاورز
اوایل دهه ۷۰ كشاورز تهران یكی از قطب‌های بازیكن‌سازی در فوتبال ایران بود؛ تیمی كه ستاره‌های زیادی را به فوتبال ایران معرفی كرد و خیلی از بازیكنان مطرح از این تیم چهره شدند، البته باشگاه كشاورز زیاد نتوانست در این فوتبال دوام بیاورد و پس از چند سال تیمداری مسئولان آن تصمیم گرفتند قید فوتبال را بزنند. در روزهای اوج این باشگاه ‌ سیدمهدی ابطحی و سیروس قایقران ستاره‌های این تیم بودند و با لباس زردرنگ كشاورز جولان می‌دادند، این باشگاه از تیم‌های پایه هم غافل نبود و در رده‌های مختلف تیمداری می‌كرد. یكی از آن تیم‌ها جوانان كشاورز بود كه اوایل دهه ۷۰ مهاجم تركه‌ای و لاغراندامی در این تیم بازی می‌كرد كه سال‌ها بعد یكی از ستاره‌های فوتبال ایران شد. فرهاد مجیدی فوتبالش را از جوانان كشاورز شروع كرد و با درخشش در این تیم بود كه راهی جوانان بهمن شد. بهمن هم آن سال‌ها یكی از تیم‌های خصوصی فوتبال ایران بود كه توانسته بود در كنار تیم‌های مطرح مانند استقلال و پرسپولیس و پاس برای خودش اعتباری به هم بزند و یكی از تیم‌های ترسناك آن سال‌ها لقب بگیرد. مجیدی جوان در جوانان بهمن فرصت بهتری برای درخشش پیدا كرد. امكانات بهمن نسبت به كشاورز بیشتر بود و فرهاد با پشت سر گذاشتن تمرینات سنگین و فشرده راه ستاره شدن را پی گرفت. مجیدی در ادامه برای مسابقات راهی صنایع پارچین شد تا برای این تیم توپ بزند. بازی‌های درخشان مجیدی جوان در صنایع پارچین باعث شد تا او چشم مربیان امید بهمن را بگیرد و فرهاد یك رده بالاتر بیاید. مجیدی آنقدر در امید بهمن خوب بازی كرد تا در نهایت سال ۷۴ به تیم بزرگسالان بهمن راه یافت و برای اولین بار در تیمی كه آن روزها سری بین سرها بلند كرده بود، فرصت بازی پیدا كرد. مجیدی دو سال با پیراهن بهمن به میدان رفت. هرچند در این دو سال او تنها ۱۹ بار برای بهمن بازی كرد، اما آمار گلزنی او در این بازی‌های اندك آنقدر خوب بود كه نوید ظهور یك مهاجم گلزن در فوتبال ایران را بدهد. او در ۱۹ بازی با زدن ۱۰ گل نشان داد حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
رؤیایی كه محقق شد
پوشیدن پیراهن استقلال نقطه عطف زندگی ورزشی فرهاد مجیدی بود. به هر حال استقلال یكی از دو تیم پرطرفدار ایران بود، بازی كردن در این تیم و پرسپولیس آرزوی خیلی از فوتبالیست‌های جوانی بود كه سودای ستاره شدن در سر داشتند. مجیدی جوان هم كه با درخشش در بهمن نامش را سر زبان‌ها انداخته بود، این فرصت را از دست نداد و بدون درنگ به پیشنهاد استقلال پاسخ مثبت داد و سال ۷۶ با عقد قراردادی به استقلال پیوست. بازی در یك تیم پرطرفدار مانند استقلال برای مجیدی جوان ابتدا اگرچه سخت بود، اما مهاجم تركه‌ای آبی‌ها خیلی زود توانست با گل‌هایش خودش را در دل هواداران استقلال جا كند و تبدیل به یكی از محبوب‌ترین بازیكنان آبی‌پوش شود. شادی‌های پس از گلش هم منحصر به فرد بود. مجیدی جوان هر وقت گل می‌زد یك دستش را روی سینه‌اش می‌گذاشت و دست دیگرش را باز می‌كرد و به سمت تماشاگران می‌رفت. محبوبیت مجیدی هر روز بیشتر می‌شد و با گلزنی‌هایش تبدیل به ستاره استقلالی‌ها شده بود. او پس از سه سال بازی برای استقلال سال ۷۹ راهی راپیدوین اتریش و در ادامه تیم‌های اماراتی شد تا تجربه‌های جدیدی را مزمزه كند.
تجربه ناموفق در راپیدوین
سال ۷۹ بود كه علی‌ فتح‌الله‌زاده با ترانسفر بازیكنان استقلال به تیم‌های اروپایی به دنبال این بود كه مقابل رقیبش امیر عابدینی، مدیرعامل پرسپولیس كم نیاورد. ابتدا مهدی پاشازاده، داریوش یزدانی و علی موسوی بودند كه به واسطه رابطه خوب فتح‌الله‌زاده با كالموند، رئیس لوركوزن راهی این باشگاه آلمانی شدند. فرهاد مجیدی هم یكی از بازیكنانی بود كه به واسطه درخشش در لیگ ایران، بازی‌هایش چشم اروپایی‌ها را گرفت و مسئولان راپیدوین برای قرارداد با مهاجم استقلال پا پیش گذاشتند. مجیدی پس از توافق باشگاه استقلال با مدیران تیم اتریش سال ۷۹ راهی وین شد تا برای راپیدوین بازی كند. ترانسفر مجیدی هم مانند سایر استقلالی‌هایی كه راهی فوتبال اروپا شدند همراه با موفقیت نبود و لژیونرهای آبی‌پوش برخلاف لژیونرهای پرسپولیس كارنامه درخشانی از خودشان در فوتبال اروپا ثبت نكردند. مصدومیت‌های سنگین و نیمكت‌نشینی در بیشتر بازی‌های راپیدوین سوغات مجیدی از فوتبال اروپا بود تا ستاره آبی‌ها پس از یك سال بازی در راپیدوین قید بازی اروپا را بزند و راهی لیگ امارات شود.
ستاره لیگ امارات
برخلال لیگ اتریش، لیگ امارات برای مجیدی با خاطرات خوش همراه بود و مهاجم استقلال در شش سال حضورش در امارات موفقیت‌های زیادی را به دست آورد. مجیدی پس از تجربه ناموفق در اتریش ابتدا به الوصل امارات پیوست. فرهاد از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ برای الوصل به میدان رفت و با زدن بیش از ۱۰۰ گل برای این تیم اماراتی یكی از ستاره‌های تاریخ باشگاه الوصل لقب گرفت و عنوان بهترین گلزن خارجی لیگ امارات را كسب كرد.
عملكرد مجیدی در الوصل فوق‌العاده بود و هواداران این تیم اماراتی مانند بت مهاجم ایرانی‌شان را می‌پرستیدند. الاهلی و النصر دیگر تیم‌های اماراتی بودند كه مجیدی در این كشور برای آنها بازی كرد، هرچند او در این دو تیم موفقیت‌‌های الوصل را نتوانست تكرار كند. سال ۸۶ بود كه مجیدی پس از هفت سال بازی در خارج از كشور به فوتبال ایران برگشت.
بازگشت به استقلال
مجیدی روزی كه استقلال را ترك كرد و با بستن چمدان‌هایش برای بازی در اتریش به این كشور رفت، به هواداران استقلال قول داد كه دوباره برگردد. جدایی مجیدی از استقلال هفت سال طول كشید و فرهاد سال ۸۶ و در حالی كه دیگر به یك مهاجم پخته و بین‌المللی تبدیل شده بود، دوباره به استقلال برگشت. بازگشت مجیدی به استقلال همزمان شد با نشستن دوباره ناصر حجازی پس از سال‌ها روی نیمكت استقلال، البته پوشیدن دوباره پیراهن استقلال چندان هم برای او بی‌دردسر نبود. وقتی پیش از شروع لیگ هفتم زمزمه بازگشت مجیدی به فوتبال ایران به راه افتاد، علاوه بر استقلالی‌ها، پرسپولیسی‌ها هم با یك پیشنهاد وسوسه‌كننده خواهان این بازیكن شدند. علی پروین آن روزها سرمربی پرسپولیس بود و در مصاحبه‌ای اعلام كرد كه تنها بازیكنی كه حق پوشیدن پیراهن شماره ۷ را كه روزگاری خودش می‌پوشید، دارد، فرهاد مجیدی است. مجیدی آن روزها حتی برای مذاكره با پرسپولیسی‌ها به این باشگاه هم رفت كه باعث شد ناصر حجازی از حركت مجیدی عصبانی شود و در مصاحبه‌ای اعلام كند كه «اگر مجیدی طلا هم باشد، او را دیگر نمی‌خواهم» اما ترفندهای فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل وقت استقلال كه آن سال‌ها نشان داده بود چطور می‌تواند بازیكنان مورد نظرش را از دهان پرسپولیسی‌ها بیرون بكشد، این بار هم جواب داد تا مجیدی هم مانند خیلی از بازیكنان دیگری كه تا مرز امضای قرارداد با پرسپولیس رفته بودند، تغییر مسیر دهد و دوباره پیراهن شماره ۷ استقلال را بپوشد. او پس از بازگشت به استقلال گفت كه «نرفتن به پرسپولیس و ماندن در استقلال بهترین تصمیم زندگی ورزشی‌اش بوده است.»
اما برگشتن مجیدی به استقلال در ابتدا چندان برایش خوش‌یمن نبود. استقلال در لیگ هفتم روزهای بحرانی را سپری می‌كرد. استقلال لیگ را با حجازی شروع كرد با فیروز كریمی ادامه داد و با امیر قلعه‌نویی به پایان رساند تا آبی‌ها در این فصل ركورددار تغییر مربی باشند. همین روند كجدار و مریز استقلال به مجیدی تازه برگشته هم سرایت كرد و او نتوانست در اولین فصل بازگشت دوباره به استقلال خاطرات روزهای خوش را برای هواداران آبی‌ها تكرار كند. لیگ هشتم هم برای مجیدی با خاطره خوبی همراه نبود. هرچند استقلال قهرمان شد، اما رابطه نه چندان خوب مجیدی با قلعه‌نویی باعث شد تا به او كمتر بازی برسد و موتور گلزنی او در اكثر بازی‌ها خاموش باشد.
در لیگ نهم با رفتن امیر و نشستن صمد مرفاوی روی نیمكت استقلال روزهای خوب فرهاد مجیدی شروع شد. در حالی كه كمتر كسی پیش‌بینی می‌كرد او در ۳۲ سالگی مبدل به همان گلزن تمام‌عیار دوره اول حضورش در استقلال شود. بازی‌های فوق‌العاده مجیدی و گل‌هایی كه او وارد دروازه حریفان می‌كرد، فرهاد را دوباره به ستاره سكوهای آبی تبدیل كرد. بازی‌های فوق‌العاده مجیدی برای استقلال در لیگ دهم هم ادامه پیدا كرد و كاپیتان استقلال در هر بازی بوی گل می‌داد و چشم تماشاگران برای گلزنی به ساق‌های مجیدی بود كه انگار دوباره متولد شده است. پس از پایان لیگ دهم با وجود شایعات فراوان كه درباره جدایی مجیدی از استقلال و بازگشت او به امارات با پیشنهاد خیره‌كننده عجمان شنیده می‌شد، كاپیتان استقلال با مخالفت فتح‌الله‌زاده در استقلال ماندگار شد و در چهار هفته‌ای كه از لیگ یازدهم گذشته با زدن سه گل ستاره تیم پرویز مظلومی است و نشان داده كه همچنان از گل‌زدن خسته نمی‌شود.
ناكامی در عرصه ملی
برخلاف روزهای درخشان فرهاد مجیدی در عرصه باشگاهی، او در تیم ملی نتوانسته این موفقیت‌ها را تكرار كند و روزهای پرفراز و نشیبی را با پیراهن ایران تجربه كرده است. او در ۱۴ سال گذشته ۴۵ بازی ملی انجام داده و ۱۰ گل به ثمر رسانده است، نكته جالب اینكه مجیدی تاكنون در هیچ رقابت مهمی مثل جام جهانی، جام ملت‌ها و حتی بازی‌های آسیایی حضور نداشته است. محمد مایلی‌كهن اولین مربی‌ای بود كه مجیدی را به تیم ملی دعوت كرد. سال ۷۵ و پس از بازی‌های درخشان مجیدی برای بهمن، حاجی مایلی كه دست به جوانگرایی در تركیب تیم ملی زده بود، مجیدی ۲۱ ساله را به اردو دعوت كرد. او اولین بازی ملی را برابر كویت انجام داد. مجیدی با توجه به حضور خداداد و دایی كمتر فرصت بازی پیدا كرد و در مقدماتی جام جهانی ۹۸ فرانسه تنها در دو بازی مقابل عربستان و استرالیا برای دقایقی به میدان رفت و البته افتخار صعود به جام جهانی را در كارنامه‌اش ثبت كرد. در ادامه مجیدی تا سال ۸۶ همواره یكی از بازیكنانی بود كه به تیم ملی دعوت شد اما خبری از درخشش مهاجم استقلال در بازی‌های ملی نبود. تنها زمان نشستن دایی روی نیمكت تیم ملی بود كه مجیدی به تیم ملی دعوت نشد. با وجود شایعات مختلف درباره اختلاف سرمربی تیم ملی و مجیدی، ناآمادگی فرهاد در آن روزها كفه ترازو را به سمت دایی سنگین‌تر می‌كرد. سال ۸۸ بود كه پس از درخشش مجیدی در استقلال، قطبی زیر فشار رسانه‌ها او را به تیم ملی دعوت كرد و فرهاد مقابل ایسلند و اردن پس از دو سال دوباره پیراهن تیم ملی را پوشید. او همان روزها در مصاحبه‌ای وعده داد كه در جام ملت‌های ۲۰۱۱ قطر به عنوان كاپیتان ایران جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد.
خداحافظی فرهاد مجیدی از تیم ملی در شهریور ۸۹ شوك بزرگی برای هواداران استقلال بود. قطبی پس از ۹ ماه مجیدی را در لیست تیم ملی قرار داده بود اما كاپیتان استقلال كه در روزهای اوجش بود در پایان بازی رفت استقلال – سایپا در لیگ دهم در سالن كنفرانس مطبوعاتی به طور رسمی از تیم ملی خداحافظی كرد. گفته می‌شود اختلاف او با علیرضا منصوریان دستیار افشین قطبی نقش زیادی در تصمیم خداحافظی مجیدی داشته است. پس از رفتن قطبی و آمدن كرش، فرهاد مجیدی با وجود خداحافظی از تیم ملی گفته است در صورت دعوت كرش به تیم ملی بازمی‌گردد. به نظر می‌رسد با توجه به ادامه درخشش فرهاد، قرار گرفتن نام مجیدی در لیست سرمربی پرتغالی دور از ذهن نیست.
مرد ۳ گله دربی
فرهاد مجیدی با زدن سه گل در دربی‌‌های سرخابی یكی از بهترین گلزنان استقلال در بازی با رقیب سنتی آبی‌ها‌ست. جالب است بدانید مجیدی این سه گل را در سه‌دربی پشت سرهم وارد دروازه پرسپولیس كرده است. گل مجیدی در دربی ۶۹ كه ۲۳ مهر سال گذشته برگزار شد هنوز كه هنوز است جلوی چشم هواداران استقلال است؛ گلی كه باعث برتری یك بر صفر آبی‌ها شد. در این بازی مجیدی در دقیقه ۱ + ۹۰ با جاگذاشتن شیث رضایی برای استقلال گل زد تا نیمه آبی ورزشگاه منفجر شود. در دربی ۶۷ كه ۱۱ مهر ۸۸ انجام شد، مجیدی اولین گلش را در تاریخ بازی‌های استقلال و پرسپولیس وارد دروازه قرمز‌ها كرد، البته این گل مانند دربی ۶۹ باعث برتری استقلال نشد و بازی یك – یك مساوی شد. مجیدی در دربی ۶۸ برای استقلال گل زد اما پرسپولیسی‌ها، گل مجیدی را با دو گل هادی نوروزی و كریم باقری پاسخ دادند تا در نهایت این دربی كه ۱۴ بهمن ۸۸ برگزار شد را پرسپولیس ۲ بر یك ببرد.
بهترین گلزن ایران در آسیا
فرهاد مجیدی بهترین گلزن ایران در رقابت‌ باشگاهی آسیایی است. او اسفند ۸۸ بود كه با زدن دو گل برابر الاهلی عربستان ركورد فرشاد پیوس ۱۱ گله را شكست و با ۱۳ گل درصدر بهترین گلزنان ایرانی در آسیا قرار گرفت، البته مجیدی در ادامه هفت بار دیگر هم برای استقلال در لیگ قهرمانان گل زد تا امروز با ۲۰ گل زده جایگاهش را در صدر جدول محكم‌تر كند تا دست‌نیافتنی‌تر شود. از این ۲۰ گل، مجیدی ۱۹۹۹ گل را برای استقلال و یك گل را برای العین در رقابت‌های آسیایی به ثمر رسانده است.
سومین گلزن تاریخ باشگاه استقلال
كاپیتان استقلال همچنین یكی از برترین گلزنان تاریخ باشگاه استقلال هم به حساب می‌آید. مجیدی كه هشتمین فصل حضورش را در استقلال پشت سر می‌گذارد با ۷۶ گل سومین گلزن برتر تاریخ استقلال است. مجیدی در ۲۰۹ بازی این تعداد گل را به ثمر رسانده است.
مجیدی ۵۲ گل در لیگ، ۱۹ گل در رقابت‌های آسیایی و پنج گل در جام حذفی برای استقلال وارد دروازه حریفان كرده است. او برای شكست ركورد بهترین گلزن تاریخ استقلال، علی جباری ۱۴ گل لازم دارد كه با توجه به آمادگی فوق‌العاده وی، رسیدن به این ركورد دور از دسترس نیست.
قهرمانی با العین در لیگ قهرمانان
تا امروز هیچ تیم ایرانی نتوانسته قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود اما با این وجود فرهاد مجیدی تنها بازیكن ایرانی است كه با العین امارات جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سربرده و این افتخار را در كارنامه‌اش ثبت كرده است. سال ۲۰۰۳ بود كه با توجه به درخشش مجیدی در الوصل،مسئولان العین امارات كه در جمع چهار تیم پایانی لیگ قهرمانان قرار گرفته بودند، برای دو بازی پایانی‌شان از فرهاد مجیدی به عنوان یار كمكی استفاده كردند.
مجیدی در بازی نیمه‌نهایی مقابل دالیان چین ستاره العین بود و باگلی كه به ثمر رساند، شاگردان متسو به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدند. در بازی فینال لیگ قهرمانان مجیدی به دلیل مصدومیت دقایق كوتاهی بازی كرد و در نهایت العین با شكست حریفش فاتح لیگ قهرمانان آسیا شد تا فرهاد مجیدی به عنوان اولین بازیكن ایرانی به این افتخار دست پیدا كند، البته مجیدی نایب قهرمانی با استقلال در جام باشگاه‌های آسیا در سال ۹۹ ۱۹را هم در كارنامه‌اش دارد.
رابطه كارد و پنیری فرهاد و امیر
فرهاد مجیدی غیر از ناصر حجازی و پرویز مظلومی با دیگر مربیان استقلال چندان رابطه خوبی نداشته است، البته مشكل مجیدی با فیروز كریمی و صمد مرفاوی فقط بر سر تعویض كردن كاپیتان استقلال بود و او هنگامی كه تابلوی تعویض را كه شماره ۷ را نشان می‌داد می‌دید، با اخم‌هایی در هم، اعتراضش را به این دو مربی كه هر كدام در مقطعی سرمربی استقلال بودند می‌رساند ولی در بقیه موارد مشكل خاصی بین فرهاد و این مربیان به وجود نیامد. امیر قلعه‌نویی شاید تنها مربی‌ای باشد كه فرهاد مجیدی اصلاً رابطه‌ خوبی با او نداشت. استقلال در حالی قهرمان لیگ هشتم شد كه نیمكت‌نشینی مجیدی و به میدان رفتن او به عنوان یار تعویضی در جریان بازی‌های لیگ باعث شد تا رابطه مهاجم استقلال و سرمربی شكرآب شود. در زمان حضور قلعه‌نویی در تیم ملی هم هر چند فرهاد همواره جزو دعوت‌شدگان به تیم ملی بود اما دقایق كمی فرصت بازی به او داده شد، همین مسائل موجب شد تا رابطه قلعه‌نویی و مجیدی دوستانه نباشد، طوری كه پیش از شروع لیگ یازدهم وقتی شنیده‌هایی درباره بازگشت قلعه‌نویی به استقلال سرزبان‌ها افتاد، مجیدی تهدید به جدایی از استقلال كرد و به باشگاه اولتیماتوم داد كه اگر قلعه‌نویی بیاید او برای یك لحظه هم در استقلال نمی‌ماند.
اختیارات فرابازیكنی كاپیتان
می‌گویند كاپیتان استقلال همواره با مدیریت تیم چه زمانی كه واعظ مدیرعامل بود و چه امروز كه فتح‌الله‌زاده جای او را گرفته رابطه نزدیكی دارد و نظر او در تصمیمات باشگاه تأثیر است، البته تأثیرگذاری بالای مجیدی روی مدیران باشگاه در مواقعی باعث رویارویی او و چند بازیكن استقلال هم شد كه معتقد بودند مجیدی باعث جدایی آنها از استقلال شده. پیروز قربانی و میثم منیعی نمونه‌ای از این بازیكنان هستند كه پس از قرار گرفتن در لیست خروجی استقلال در مصاحبه‌های جنجالی علیه مجیدی افشاگری كردند، به خصوص در سه فصل گذشته از كنار نفوذ بالای كاپیتان استقلال نمی‌توان گذشت و آن را نادیده گرفت؛ امری كه با توجه به بازی‌های فوق‌العاده مجیدی در سه فصل اخیر برای استقلال و گل‌های حساس او شاید طبیعی به نظر برسد و نشان می‌دهد مدیران استقلال برای راضی‌ نگه داشتن ستاره‌شان حاضرند امتیازهای ویژه‌ای به او بدهند و كاپیتان استقلال را در تصمیم‌های كلان باشگاه هم سهیم كنند.
مظنون همیشگی
تداوم بازی‌های خوب فرهاد مجیدی برای استقلال آن هم در سن ۳۵ سالگی موجب شده تا در دو فصل گذشته نگاه‌های زیادی روی او متمركز شود، از جمله مأموران ستاد دوپینگ فدراسیون كه با توجه به درخشش فرهاد با این سن و سال بالا از او بارها تست دوپینگ گرفته‌اند تا مطمئن شوند این بازی‌های خوب او ربطی به استفاده از مواد نیروزا ندارد، نكته جالب اینكه در پنج باری كه از بازیكنان استقلال در لیگ گذشته تست دوپینگ گرفته شد در چهار مرتبه آن نام فرهاد مجیدی هم بود و او تست داد. هر چند همه تست‌ها منفی گزارش شد اما مشكوك بودن بیش از حد مأموران دوپینگ به فرهاد عصبانیت او را به دنبال داشت، البته فتح‌الله‌زاده هم به مجیدی حق داد كه ناراحت باشد؛ «فرهاد حق دارد ناراحت شود. سال گذشته بیشتر از پنج بار از این بازیكن تست دوپینگ گرفته‌اند. او مثل قالی كرمان می‌ماند. به او گفتم وقتی این طور می‌دوی همه را به شك می‌اندازی، البته اگر می‌خواهند صد هزار بار دیگر هم از فرهاد تست بگیرند. مجیدی سالم زندگی می‌كند و متأسفانه عده‌ای به وی حسادت می‌كنند.»


نوع مطلب : اخبار گوناگون 

Admin Logo
themebox Logo.::جم دانلود::.