تبلیغات

.::جم دانلود::.

رز صورتی - windows7

دانلود.سرگرمی.اخبارو....

windows7

نویسنده :ROZ SORATI
تاریخ:نوزدهم آذر 90-07:24 ب.ظ

راهنمای نصب windows7
از پی سی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
قبل از شروع نصب یک سیستم عامل جدید، تهیه نسخه پشتیبان از اسناد و فایل های رسانه ای کار ضروری و حیاتی است. اگر چه ما یک نصب کاملاً پاک را به منظور به حداقل رساندن گرفتاری ها و به حداکثر رساندن کارایی سیستم عامل پیشنهاد می کنیم. ایمن ترین و ساده ترین روش انجام این کار، خرید یک دیسک سخت و جایگزین کردن آن با دیسک قدیمی است. با وجود دیسک های سخت 1 ترابایتی که قیمتی حدود 100 دلار دارند، ارتقای فضای ذخیره سازی کار راحت و آسان است و استفاده از یک درایو نو برای نصب سیستم عامل جدید، بدین معنا است که از تمام فایل های شما نسخه پشتیبان تهیه شده است: کافی است وقتی فرآیند نصب سیستم عامل جدید بر روی دیسک سخت به پایان رسید، دیسک قدیمی را به کامپیوتر متصل کنید و هرچیزی را که نیاز دارید به دیسک جدید منتقل کنید اگر به تازگی یک دیسک جدید خریده اید و یا قصد پول خرج کردن ندارید، باید اطمینان حاصل کنید که از فایل های مورد نیازتان بر روی یک پارتیشن متفاوت در درایو فیزیکی نسخه پشتیبان گرفته اید. مهم ترین جایی که باید به دنبال فایل های مهم بگردید، دایرکتوری User profile است که در بردارنده اسناد، دسک تاپ، عکس ها و پوشه داده های برنامه های کاربردی Application Data است. ما عموماً توصیه می کنیم از کل مسیر <c:/users>your username نسخه پشتیبان بگیرید. به خاطر بسپارید که داده های برنامه ای یا پروفایل های ذخیره شده در بازی ها را از پوشه Progrma folder خود نیز در نسخه پشتیبان منظور کنید و مطمئن شوید که هر دایرکتوری مهم دیگری که بر روی دیسک سخت ایجاد کرده اید و خارج از چارچوب این مسیر استاندارد قرار می گیرد (مثل c:/downloads) را نیز در نسخه پشتیبان بگنجانید.
Installer را اجرا کنید
مایکروسافت، فرآیند نصب windows7 را در مقایسه با تمام سیستم عامل های قبلی، ساده تر کرده است. کافی است DVD را در جای خود قرار دهید و سیستم خود را از نو راه اندازی کنید. در جایی هنگام بوت شدن کامپیوتر، شما با گزینه Press any key to boot form CD/DVD یا چیزی مثل این روبرو می شوید؛ این کار را انجام دهید (اگر این گزینه را مشاهده نکردید به BIOS سیستم بروید و گزینه بوت شدن کامپیوتر از طریق DVD را به عنوان گزینه پیش فرض انخاب کنید). ویندزو برای یک لحظه فایل ها را از دیسک سخت بارگذاری می کند و سپس Installer اجرا می شود. زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس بر روی Install Now کلیک نمایید. پیغام مجوزدهی ویندوز را قبول کنید و گزینه نصب Custom را انتخاب نمایید. حالا، پارتیشنی را که می خواهید ویندزو بر روی آن نصب شود انتخاب کنید (اگر ویندوز را بر روی یک درایو جدید نصب می کنید، ممکن است نیاز به ایجاد یک پارتیشن داشته باشید. شما می توانید این کار را با فشردن دکمه New انجام دهید). اگر ویندوز را بر روی درایو قدیمی تان نصب می کنید قبل از نصب Windows بهتر است آن را برای از بین رفتن بقایای سیستم عامل قدیم فرمت کنید. البته به خاطر بسپارید که فرمت کردن درایو باعث از بین رفتن دائمی تمام داده های ذخیره شده بر روی آن می شود. پس مطمئن شوید از همه چیز نسخه پشتیبان گرفته باشید. این جا، نقطه ای بی بازگشت است. این ها، همه چیزی است که ویندوز به دانستن آنها نیاز دارد، پس در مدتی که سیستم عامل جدیدتان نصب می شود برای خودتان یک ساندویچ درست کنید و راحت باشید.
[IMG]
اتمام نصب
وقتی فرآیند نصب به پایان رسید، از شما خواسته می شود نام کاربری و اسم کامپیوتر را وارد کنید ما معمولاً توصیه می کنیم از یک اسم خلاقانه به جز PC یا Laptop برای کامپیوتر خود استفاده کنید تا اقدامات مربوط به شبکه سازی ساده تر انجام شود. شما با گزینه ای برای ایجاد یک کلمه عبور برای حساب کاربری تان مواجه می شوید. اما می توانید از این مرحله بگذرید. سپس از شما خواسته می شود کلید فعال سازی ویندوز را وارد کنید که باز هم می توانید از این مرحله صرف نظر کنید زیرا Windows7 تا 30 روز بدون وارد کردن کلید فعال سازی کار می کند، در مرحله بعدی از شما خواسته می شود گزینه به روز رسانی را انتخاب کنید، توصیه ما، انتخاب گزینه use recoomended settings است. ساعت را تنظیم کنید و منطقه زمانی را هم انتخاب نمایید حالا شما آماده استفاده از سیستم عامل جدید خود هستید.
[IMG]
راهنمای بعد از نصب: درایورها را نصب کنید
Windows Update به طور اتوماتیک درایوهای مورد نیاز سیستم شما را نصب می کند اما این بدان معنا نیست که شما هیچ گاه نیاز به دانلود و نصب دستی درایوها ندارید. ما توصیه می کنیم کار را با نصب درایورهای چیپ ست/ NIC مادربرد آغاز کنید. همچنین، نصب دستی جدیدترین درایورهای کارت گرافیکی نیز ایده خوبی است که نتایج مطلوبی در پی خواهد داشت. اگر چه Windows Update احتمالاً درایو مورد نیاز GPU شما را پیدا خواهد کرد، شاید نتواند جدیدترین نسخه آن را نصب کند. از درایورهای Windows7، هرگاه که در دسترس بودند استفاده کنید اما اگر درایور خاصی نصب نشد، این شانس را دارید که از درایورهای ویندوز ویستا برروی Windows7 استفاده کنید.
[IMG]
User Account Control Settings را پیکره بندی کنید
در ویندوز ویستا، یکی از اولین کارهایی که مجبور بودید انجام دهید، غیرفعال کردن UAC بود تا از ظهور پیغام های Do You Want To Install This جلوگیری کنید. خوشبختانه، مایکروسافت تنظیمات پیش فرض UAC را در windows7 تغییر داده است. حالا، تعادل بسیار خوبی بین حفظ امنیت شما باحداقل دردسر، و ظاهر شدن هشدارها آن هم فقط در زمانی که برنامه ها سعی می کنند نرم افزاری را بر روی سیستم نصب کنند یا تنظیمات شما را تغییر دهند برقرار شده است. اگر به دنبال یک سطح بالاتر از امنیت هستند می توانید UAC Manager را که تحت عنوان Security در Control Panel قرار دارد باز کنید و UAC را به بالاترین سطح آن برسانید که این کار مشابه حالت ویستا است و تقریباً برای هر کاری یک پیغام هشدار نمایش می دهد.شما می توانید با رساندن تنظیمات UAC به حالت حداقل، این هشدارها را کاملاً غیرفعال کنید.
[IMG]
داده های خود را بازیابی کنید
اگر به توصیه های ما عمل کرده باشید و یک نصب پاک و جدید را انجام داده باشید، همه کاری که باید برای بازیابی داده ها بکنید اتصال HDD قدیمی به یک درگاه ثانویه SATA و انتقال تمام فایل های قدیمی است. کل داده های مهمی را که قبلاً اشاره کرده بودیم کپی کنید، اما مطمئن شوید که فقط دایرکتوری user profile قدیمی تان را بر روی پروفایل جدید کپی نکنید. به جای این کار، تمام اسناد و رسانه های مورد نیاز خود را منتقل کنید و فراموش نکنید که فایل های مهم را از پوشه APP data که معمولاً شامل پروفایل های مرورگر و داده های Outlook می شود نیز منظور کنید.Admin Logo
themebox Logo.::جم دانلود::.