تبلیغات

.::جم دانلود::.

رز صورتی - قوانین طلایی کاهش وزن

دانلود.سرگرمی.اخبارو....

قوانین طلایی کاهش وزن

نویسنده :ROZ SORATI
تاریخ:بیست و سوم آذر 90-08:50 ب.ظ

قوانین طلایی کاهش وزن

25 ترفند برای لاغری

وزن اضافه بر معمول یا همانچاقی که غالباً ناشی از کم تحرکی و سوء تغذیه در جهانامروزی است در حال تبدیل به یک معضل اجتماعی است. فراهمشدن وسایل رفاه و پی آمد آن تنبل شدن افراد در انجام بعضیاز کارها و کم شدن ترددها از یک طرف و شتاب در امور ازجمله صرف غذا باعث مشکلات عدیده گوارشی و لاجرم چاقی شدهاست. عواملی از این دست و عوامل استرس زای دیگر که منجر بهاضافه وزن در افراد شده است، آنها را به حل این نقیصه یابیماری هدایت می کند. پناه بردن به دارو درمانی و یاپرداختن به ورزش و شبه ورزش هایی از جمله حمام سونا واستخر جکوزی، معمول ترین روش هایی است که افراد مبتلا بهچاقی به آنها می پردازند.
ورزشهای سنگین و کم کردن وزن با عمل از دست دادن آب بدن درزمان کوتاه و پناه بردن به انواع داروها، ممکن است درکوتاه مدت پاسخی رضایت برانگیز به فرد بدهد، اما دردرازمدت علاوه بر عودت بیماری، ممکن است مسبب بیماری هایدیگر در استخوان ها و مفاصل نیز گردد.
بعد روانی چاقی که همانا جامعه گریزی و لاجرم افسردگی است،خطری به مراتب بیشتر از جنبه های جسمی آن دارد. این کهچگونه برنامه هایی را در کارهای روزانه مان بگنجانیم که درسایه برنامه معمول و متعارف زندگی مان گم شده، ضمناً درکنترل وزن کمک مان کنند، همان دستورالعملی است که ما به آنترفند های لاغری می گوییم، اتخاذ چنین روش هایی ارزان،شدنی و مفید است.

۱هر روز ۵ وعده غذا میل کنید(۳ وعده کامل و ۲ وعده میانوعده صبح تا ظهر و ظهر تا شب. در این صورت متابولیسم بدنافزایش یافته و کالری ها سوخته می شود.)
۲وقتی احساس کردید که اشتهایتان برطرف شده است، از رویمیز بلند شوید، در این صورت شما معده خود را آموزش می دهیدکه به یک چاه بدون انتها تبدیل نشود.
۳غذایتان را با سبزیجاتی مثل جعفری، ترخون و آویشن مخلوطکنید و با چاشنی های خوشبویی مثل پیاز، سیر، لیمو، سرکه یاادویه هایی مثل زعفران، دارچین و کاری آن را میل کنید.
۴گوشت و ماهی باید در کباب پز پخته شوند و با کمی روغن ومواد معطر آب پز شوند.
۵از برنامه غذایی تان، مواد غذایی شور را حذف کنید(پنیر،گوشت و ماهی دودی…)
۶یک لیوان آب پرتقال، لیمو، گریپ فروت و… قبل از غذا میلکنید. آزمایش نشان می دهد که این موضوع به حفظ اندام کمکمی کند زیرا دستگاه گوارش را آرام کرده اشتها را کاهش میدهد.
۷خوردن سبزیجات به صورت خام ضروریست، خصوصاً کاهو، پیاز،رازیانه، مارچوبه، کدوحلوایی، لوبیازمینی، فلفل و قارچ.
۸به مقدار زیاد آب بنوشید، زیرا سموم زائد بدن وباقیمانده نمک موجود در بدن را دفع می کند. بهتر است یکلیوان آب قبل از خواب نوشیده شود، زیرا اسید اوریک بدن رارقیق می کند. همچنین هر روز صبح بلافاصله بعد از بیداری،خوردن یک لیوان آب برای مبارزه با یبوست ضروری است.
۹برای پختن سبزیجات از زودپز استفاده کنید، زیرا طعم ورنگ و بوی آنها را حفظ می کند.
۱۰اگر در حال عبور از یک بحران هستید، سعی کنید یخچالخودتان را با مواد غذایی کم کالری پر کنید.
۱۱از شیرینی ها و مارمالادهای صنعتی و کارخانه ای اجتنابکنید.
۱۲از غذا خوردنتان لذت ببرید و در حین غذا خوردن سعیکنید آرامش داشته و با نشاط غذا بخورید.
۱۳تلاش کنید بعد از شام چیزی میل نکنید، زیرا زمان لازمجهت هضم غذا قبل از خواب از میان می رود.
۱۴بعد از خوردن هر غذا یا در هر موقعیتی پیاده روی کنیدو بدانید که پیاده روی تنش و اضطراب را کاهش می دهد.
۱۵خوردن میوه با پوست، راهی است برای مقابله با یبوست. در این ارتباط می توانید آلبالو، گیلاس، آلو، توت فرنگی،سیب، انگور و هلو بخورید.
۱۶از آسانسور دوری کنید و از پله ها برای رسیدن به خانهیا اداره استفاده کنید. بالا رفتن از پله ها ۱۱۰۰ کالری درساعت می سوزاند و همچنین ران ها را تقویت می کند.
۱۷یک ایستگاه قبل از مقصد و یک ایستگاه بعد از مبدأ ازاتوبوس سوار یا پیاده شوید.
۱۸از نوشابه های گازدار اجتناب کنید و به جای آن از آبیا نوشیدنی بدون شکر استفاده کنید.
۱۹از ماشین شخصی تان کمتر استفاده نموده، به جای آنپیاده طی طریق کنید.
۲۰در مصرف نمک زیاد روی نکنید، چرا که نمک آب را در نسوجبدن نگاه می دارد.
۲۱تنبل نباشید و از راه های میان بر و کوتاه برای رسیدنبه مقصد خودداری کنید. بهتر است که از راه های طولانی تراستفاده کنید و در زمان تردد صرفه جو نباشید.
۲۲کالری، پروتئین، چربی، شکر و چیزهایی را که می خوریدبا هم مقایسه کنید، در این صورت یک رژیم سالم غذایی به دستمی آورید.
۲۳از غذاهای اشتهاآور دوری کنید و به جای آن تا میتوانید از میوه یا مواد غذایی کم کالری در نیمروز استفادهکنید.
۲۴یک روش خوب برای شروع یک روز خوب، انجام حرکات ورزشیبه مدت ۲۵ دقیقه است.
۲۵اگر فرزند کوچک دارید، بهانه خوبی است برای این که هرروز برای قدم زدن با او و رفتن به پارک از خانه خارج شوید. و اگر چنین نیست، شما می توانید از یک دوست و همسایه کمکبگیرید تا در پیاده روی شما را همراهی کند.
NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNL;

یک شیوه عالی برای شروع هرگونه رژیم لاغری یک سم زدائی سریع است به این صورت : صبحانه (سالادمیوه رادرآب سیب باشعله ملایم گرم کنیدوباماست میل کنید) نهار(تن ماهی) شام (سبزیجات بخارپزهمراه برنج سبوس دار)تنقلات (تخمه آفتابگردان یاکدو)آیاتصورمیکنید که لاغرشدن توام باتغییرات بسیارعظیم درزندگی شماهمراه است اصلا چنین نیست فقط با بکاربست قوانین زیرمیتوانیدنتایج مطلوب راکسب کنید

۱)مصرف موادغذائی سرخشده -پرچرب-وشیرین رابه حداقل برسانید

۲)تامیتوانیدمیوه وسبزیجات بخورید

۳)گونه های کم چرب موادغذائی راانتخاب کنیدمثلا یک قاشق چایخوری سس مایونزحاوی۲۲۸کالری ونوع کم چرب تنها۹۵کالری انرژی دارد

۴)به جای سرخ کردن موادآنهارابپزیدمثلا ماهی سرخ شده۶۲درصددرحالی که نوع کباب شده آن تنها۷درصدچربی دارد

۵)ازنظرجسمانی هرروزفعالترازروزقبل باشید

۶)استفاده ازداروهای لاغری موردتائیید

۷)ازتفریحاتشبانه وتعطیلات اخرهفته نهایت استفاده راببرید آیامیدانیدحرکات موزون حدود۳۰۰تا۴۰۰کالری انرژی رادرهرساعت میسوزاندتوصیه میکنم هرروزحداقل یک ساعت برقصید

۸)زمانی که به هردلیلی مثلا رفع خستگی-فشارواسترس-ویاهرچیزدیگربه طرف موادغذائی میرویدازخودبپرسیدکه آیاواقعاگرسنه هستیداگرگرسنه نیستیدخودرا به کارهای دیگرمشغول کنید

۹)مهم نیست چقدروزن خودراکم کرده ایداگرحالت بدنتان نادرست باشدهرگزخوش اندام به نظرنمیرسید اگربتوانیدحالت بدنتان رااصلاح کنیدتنهادرعرض چندثانیه چندکیلولاغرترقدبلندتربااع تمادبه نفس تروجسورترخواهیدشد پس همواره پشت وکمرتان راراست نگه داریدشانهایتان رابه طرف عقب ببریدسرتان رابالا وشکمتان رابه سمت داخل فروببرید اگر به طوردائم شکم راداخل نگه دارید شکمتان بطورطبیعی صاف ومتناسب خواهدشد پس زمان تماشای تلوزیون-انتظاردرصف-آشپزی وغیره به فکروضعیت مناسب بدن خودباشید

۱۰)به یادداشته باشیدکه اگربخواهیدسرسختانه رژیم خودرادنبال کنیدوتمام مدت عالی وبی عیب به نظربرسیدخیلی زودخسته ودچارسرخوردگی وعذاب وجدان خواهیدشد.یک برنامه غذائی سالم وآسان برای خودتان تثبیت کنیدوحداقل به میزان۸۰درصدبه آن پایبندباشید.


نوع مطلب : آموزشی 

Admin Logo
themebox Logo.::جم دانلود::.